Zdědili jste kazivé zuby? Nesmysl, tvrdí odborníci

Kazí se vám zuby tolik, že žádná vaše návštěva zubní ordinace se neobejde bez vrtání a další plomby? Možná slýcháte, že jste zdědili špatné a kazivé zuby. Jenže, co když to není pravda?

Jedním z velkých mýtů ohledně zubů je i možná dědičnost zubního kazu. Zubní kaz způsobují bakterie a není možné ho zdědit. Můžete sice namítat, že máte po rodičích slabší zubní sklovinu apod., ale to všechno jsou nesmysly. Čím to tedy je, že vy i vaši předci máte špatné zuby?

Odborníci v tom mají jasno a překvapivě jde o dědičnost. Jenže o zděděnou dentální hygienu. Ano, hlavní roli totiž hraje to, jak vás vaši rodiče naučí si čistit zuby. A to, že vás to naučí špatně a vám se tak nadměrně kazí zuby, nemusí být nutně jejich vina. Špatné návyky ohledně zubní hygieny totiž mohli zdědit od jejich rodičů.

Dobrou zprávou je, že s tímto problémem lze dělat podstatně více, než kdyby se skutečně jednalo o genetickou záležitost. Možná byste se to raději dozvěděli dříve, ale pokud ještě nějaké zuby máte a trpíte na kazy, pak je nejvyšší čas to řešit. Nejlepší radou je zajít k odborníkům na dentální hygienu, kteří vám vysvětlí, co děláte špatně a naučí vás správně zuby čistit. Správné čistění zubů je totiž základ při boji se zubním kazem.

Napsat komentář