Přípravky na klouby: Víme, jak vybrat ten nejúčinější!

Kloubní výživa již není ničím výjimečným. Běžně si jí kupujeme, darujeme a bereme rovnocenně např. vitaminům. Oproti dřívějšku je cena mnohem nižší a výběr je podstatně širší. Na trhu s tímto druhem doplňků stravy existují desítky různých tablet, které slibují zlepšení kloubů a šlach.

Zásadní je však účinnost. Víte, podle čeho poznat ten nejúčinnější doplněk, který přinese propagované benefity a nebude pouze „vysavačem“ vaší peněženky? My ano, je to především složení.

Účinné látky jsou základ

U všech tablet/prášků platí pravidlo, že je nejdůležitější koukat na složení. Drahé i levné doplňky mohou obsahovat málo účinné látky. Podle typu zdravotních problémů pak vybíráme ty, které mají určité látky. Podívejme se nyní konkrétně na kloubní přípravky.

Základem je kolagenvitamin C. To je nejtradičnější složení většiny propagovaných doplňků stravy pro zdravé klouby. Ještě můžeme přidat i před lety hodně propagovaný glukosamin. Jak se dále dozvíte, jsou to kloubům velmi prospěšné látky, ale i tak se nabízí otázka, zda to stačí. My bychom řekli, že ne.

Zatímco některé přípravky nabízí pouze 2-3 účinné látky a je třeba si vybírat, které oželíme, tak kvalitní alternativy za stejné peníze nabízí komplexní přípravky, které mají až 7 různých účinných látek. To je vhodná volba především pro lidi, kteří nepotřebují pouze jednu účinnou látku, ale jde jim o celkové zlepšení stavu jejich kloubů.

Určitě vás zajímá, které látky byste měli hledat v přípravcích na klouby. Tady jsou:

Chondroitin – Jedná se o tělu vlastní látku, které patří mezi glykosaminoglykany, které tvoří mezibuněčnou hmotu kloubní chrupavky. Jedná se o důležitou pojivovou tkáň, která je tuhá, pružná a vyrovnává otřesy. Tato látka by tedy neměla chybět, aby byla chrupavka zdravá.

Glukosamin – Opět další z látek, kteří najdeme přirozeně v našem těle. Jedná se o základní stavební složku chrupavek a také součást synoviální (kloubní) tekutiny.

Boswellia – Bylina Boswellia serrata je tradičně užívána ve východní medicíně již po tisíciletí. Extrakt má vysokou koncentraci látky boswellin, který podporuje pohyblivost kloubů a údajně napomáhá i produkci kolagenu.

Kolagen – Protein, bez kterého by jen těžko mohli pojivové tkáně fungovat. Je nepostradatelnou součástí celého pohybového aparátu – chrupavek, šlach i kostí.

Vitamin C – Nejužívanější vitamin vůbec, ale mnoho lidí, kteří trpí na problémy s klouby, vůbec netuší, jak významný je. Je nepostradatelný pro biosyntézu kolagenu v těle a přispívá k jeho normální tvorbě, tak aby byla zachována funkce kloubních chrupavek. Buňky navíc chrání před dalším poškozením volnými radikály.

MSM (Methysulfonylmethan) – Jedná se o organickou formu síry, tedy pro tělo důležitého minerálu. Ta je součástí kolagenu a chrupavek.

Bromelain – Rostlinný enzym, který je získáván ze stonků ananasu. Umí štěpit bílkoviny a již půl století se jedná o důležitou součást přírodních přípravků.

[su_box title=“Doporučujeme prémiovou péči o klouby“ box_color=“#601466″]

Flextor přípravek na kloubyFlextor je prémiová kloubní výživa obsahující 7 aktivních látek ve vysoké koncentraci. Naše speciální kloubní výživa je vhodná zejména pro sportovce nebo seniory.

  • Pro komplexní péči o klouby
  • Pro udržení dobrého stavu kloubních chrupavek při nadváze, při zátěži kloubů
  • Vhodné pro seniory a sportovce
  • K dlouhodobému užívání

[su_button url=“http://tracking.affiliateclub.cz/aff_c?offer_id=150&aff_id=228&source=fitea&aff_sub=cta“ target=“blank“ style=“flat“ background=“#000000″ size=“10″ center=“yes“ icon=“icon: shopping-cart“]Objednat za zvýhodněnou cenu[/su_button]

[/su_box]

Kloubní výživa není jen pro seniory

I když by se mohlo zdát, že problémy s klouby mají především starší lidé, tak skutečnost je zcela jiná. Pečovat o své klouby musí i lidé, kteří hodně sportují, protože jinak by se jim za několik let mohla tato prospěšná činnost vrátit v omezené pohyblivosti.

Podpořit zdravý svých kloubů by měli i lidé s nadváhou, kteří je mají nadměrně zatěžované. To samé platí i pro těžce pracující, kteří často trpí právě problémy s velkými klouby. Méně rozšířenou skupinou jsou mladiství, především v období růstu, ale i zde může být podpora kloubního zdraví prospěšná, především pokud mají jako koníček sport.

Bezpečnost a užívání

Výhodou těchto doplňků je jejich bezpečné užívání. U kvalitních přípravků je složení zcela přírodní a většina z obsažených látek je navíc tělu vlastní, takže nehrozí prakticky žádné vedlejší účinky.

Je ovšem třeba si pamatovat, že jejich užívání je dlouhodobé, typicky 3měsíční kúra. Ze začátku tedy nemusí být patrné žádné výraznější účinky. Efekt se však postupně dostavuje. Potřeba pravidelného opakování takové kúry je pak individuální záležitostí. Např. zcela zdraví člověk, který pouze dbá na prevenci nemusí tuto kúru absolvovat více, než jednou za rok. U závažnějších onemocnění je lépe dbát doporučení lékařů.

Napsat komentář