Nehladovět a hubnout? Stačí nesvačit

Všichni varují před dietami a naopak doporučují jíst až 6x za den po menších porcích. Odborníci se na to však dívají i z jiného úhlu a mají téměř univerzální radu, jak se vyhnout „hladovkám“ a přesto shazovat přebytečné kilogramy.

Podle nich stačí nesvačit. Ano, jediné co byste měli jíst jsou tři jídla za den, jak je to běžné pro většinu lidí, ale rozhodně je už neprokládat menšími jídly.

Tuto radu zdůvodňují především tím, že lidé jsou navyklí si ke svačinám dávat sice malé, ale buď velmi tučné nebo velmi sladké porce. To vede k tvorbě tuku a úbytek často ani nevyrovná tento příjem, takže hubnutí nemá kýžené výsledky.

Je tedy lepší se zaměřit pouze na 3 jídla za den, kdy už je třeba přemýšlet, zda jsou dostatečně dietní, ale zajístí nám to, že nebudeme hladovět. Právě hladovění totiž vede k jojo efektu, který zná většina těch, kteří se snaží neúspěšně hubnout.

Kromě nadváhy mají tyto nezdravé svačinky i další velmi nepříjemný dopad na zdraví – zvýšení množství tuku v játrech. Tento efekt se však podle výzkumů neobjevuje, pokud jíme pouze velké porce.

Napsat komentář