Coca-Cola Life je zelená a obsahuje stévii

Oblíbený nealkoholický nápoj Coca-Cola má v některých zemích (především Velká Británíe a USA) novou variantu. Hned na první pohled asi většinu zarazí zelený design plechovky či etikety, ale to zdaleka není to největší překvapení.

Coly obecně kritizujeme pro vysoký obsah cukru a v případě „light“ variant pro obsah umělých sladidel. Výrobci tohoto typu nápojů, především tedy největší z nich – Coca-Cola, se slazení stévií vyhýbala. I přes vysokou sladivost se specifická chuť stévie do techto nápojů přiliš nehodila.

Nová varianta Coca-Cola Life má o polovinu méně kalorií a zbytek sladké chuti obstarává výtažek ze stévie, který kalorie nepřidá. Už na první pohled se tedy nejedná o nápoj, který bychom označovali jako „bez cukru“, ale i tak je to jistě výrazný pokrok správným směrem.

Problémem však může být zelená barva, která přímo evokuje zdravý nápoj s označením „bio“ či „eko“. Pravdou však je, že stále tu máme obsaženou např. kyselinu fosforečnou, která je spojována s odvápňováním kostí a ztrátou zubní skloviny.

Napsat komentář