Chlorella Green Ways (recenze)

Chlorella Green Ways

Řasa chlorella pyrenoidosa je již téměř běžně užívaným doplňkem stravy. Je jí připisována celá řada blahodárných účinků, včetně pomoci při léčbě rakoviny. Pochopitelně se nejedná o zázračný „všelék“, ale i tak může být velice prospěšná.

Jenže jedním z důležitých aspektů, které o (ne)účinnosti rozhodují je kvalita chlorelly. Popularita řasy zajistila, že je možné ji sehnat od desítek různých výrobců, ale liší se cenou i kvalitou.

V této recenzi máš možnost se dozvědět o chlorelle značky Green Ways, která je obecně považována za tu vůbec nejkvalitnější, kterou si lze koupit. Možná její koupi také uvažuješ, pak nepřestávej číst.

Obecné informace o chlorelle

Jestli chlorellu úplně neznáš, pak se jedná o jednobuněčnou řasu. Výjimečná je především tím, že obsahuje velké množství chlorofylu, rostlinného barviva, které má detoxikační účinky.

Mimo to je však tato řasa plná celé řady dalších zdraví prospěšných látek jako například vitamínu A, vitamínů skupiny B, vitamínu D, železa, hořčíku či zinku. Dokonce může i úplně pokrýt některé z doporučených denních dávek.

Jak je vidět, tak se jedná o potravinu, která je plná zdraví prospěšných látek. Ty svoje účinky navíc vzájemně posilují. Důvodů, proč si dopřávat chlorellu je celá řada, většinou jsou to však tyto:

 • arrow-right
  Detoxikuje tělo od těžkých kovů a toxinů.
 • arrow-right
  Pomáhá lidem, kteří absolvují chemoterapii.
 • arrow-right
  Podpora při hubnutí.
 • arrow-right
  Snižuje cholesterol a krevní cukr.
 • arrow-right
  Zlepšuje pleť.
 • arrow-right
  Bojuje s rakovinou a je její prevencí.

TIP: Podrobnější informace o chlorelle najdete v našem průvodci Su​​​​perpotraviny. Přečíst si tam můžete i to, proč kupovat chlorellu pyrenoidosu a ne chlorellu vulgaris.

Chlorella Green Ways

Chlorella GW se prodává ve formě tablet, které jsou v balení po 330 g (=1 320 tablet). Ve světě tzv. zelených potravin, kam chlorella patří, se jedná o „pojem“. Mělo by se jednat o nejkvalitnější chlorellu, která je na trhu dostupná.

Výrobce klade důraz na maximální vstřebatelnost všech účinných látek. Proto se používá speciální metoda sprayového sušení, kdy se dezintegruje buněčná stěna. Výsledkem jsou tablety s vysokou (minimálně 80%) vstřebatelností látek.

Není snad ani nutné dodávat, že tablety jsou pouze 100% čistá chlorella pyrenoidosa, nic navíc.

Složení

O tom, jaké zajímavé látky chlorella obsahuje sis již mohl(a) přečíst nahoře. Možná tě ale zajímají spíše přesná čísla (i když v každé šarži se mohou mírně lišit), tak tady jsou:

Vitamín/minerál

Obsah ve 100 g

DDD v 5 g (%)

Vitamín A

6,53 mg

40,8 %

Vitamín B1

2,56 mg

11,6 %

Vitamín B2

5,78 mg

20,6 %

Vitamín B3

34,5 mg

10,8 %

Vitamín B5

4,68 mg

3,9 %

Vitamín B6

2,4 mg

8,6 %

Vitamín B8

170 mg

-

Vitamín B9

1,3 mg

32,5 %

Vitamín B12

0,42 mg

840 %

Vitamín C

34 mg

2,1 %

Vitamín D

0,173 mg

173 %

Vitamín E

10,5 mg

4,4 %

Vitamín H

0,39 mg

39 %

Vitamín K1

3,21 mg

-

Draslík

952 mg

2,4 %

Fosfor

1 700 mg

12,1 %

Hořčík

314 mg

4,2 %

Karoteny

85,5 mg

-

Měď

0,07 mg

0,4 %

Sodík

14,6 mg

-

Vápník

450 mg

2,8 %

Zinek

31,4 mg

15,7 %

Železo

162 mg

57,9 %

Dávkování a užívání

Clorella GW se v tomto směru nijak výrazně neliší od jiných produktů. Tablety jsou menší, takže se snadno polykají, zároveň se ale nijak nedrolí v ruce.

Doporučené dávkování je 5 g za den, což přepočteno na tablety vychází na 20 tablet. Většinou je dávkování rozděleno na 2-3 dávky. Zároveň se začíná s menším počtem tablet a postupně se přidává, až se dosáhne požadovaného množství.

Chlorellou by ses rozhodně předávkovat neměl(a), takže lze podle potřeby brát i více tablet. Nicméně účinky jsou, alespoň z vlastní zkušenosti, viditelné již při menších dávkách.

Jak poznat účinky chlorelly

Toto je záludná část recenze, protože chlorella patří k těm doplňkům stravy, které nemusí mít nutně viditelné účinky. Například posílenou imunitu nepoznáš po 2 týdnech, spíše po roce, kdy si ani jednou neměl(a) rýmu.

Nicméně přeci jen jde trochu poznat, zda řasa v těle skutečně něco dělá. Jako první je možné si všimnout změny barvy stolice, která na takový přísun chlorofylu reaguje. Celkově rozhodně pomáhá trávení.

Únava či jiné obtíže, na které si lidé v diskuzích stěžují, se během prvních týdnů neobjevily. Naopak po prvních 2 týdnech užívání se člověk cítí vitálnější, ale to je pochopitelně subjektivní dojem.

Poslední postřeh při užívání chlorelly je pleť. Z počátku se stav zhoršil, aby se po několika dnech začal vylepšovat. Silné detoxikační účinky by ji měly udržovat čistou a zdravou.

Napsat komentář