Zvýšené jaterní testy: Začněte s detoxikací, co nejdříve!

Výsledky jaterních testů jsou pro mnoho lidí velkým strašákem. V dnešní době, kdy je v potravinách čím dál více chemie a zvykáme si brát prášky na všechny neduhy, jsou naše játra často nadměrně zatěžována. Špatné jaterní testy pak mnoho lidí pořádně vyděsí.

Víš však na jakém principu se dělají a co znamenají jejich výsledky? Přesně na to ti zkusíme dát odpověď, stejně jako poradit, jak si stav svých jater zlepšit vhodnou detoxikací, která není nic namáhavého.

Základní informace o jaterních testech

Biochemické vyšetření, které známe pod pojmem „jaterní testy“ se provádí rozborem krve, kde se určuje hladina enzymů a bilirubinu. Tyto látky specifické pro játra určují, zda jsou játra v pořádku, na základě své koncentrace v krvi.

Konkrétně se zkoumají tyto tři enzymy:

 • chevron-circle-right
  Alaninaminotran­sferáza (ALT)
 • chevron-circle-right
  Aspartátamino­transferáza (AST)
 • chevron-circle-right
  Gamaglutamyltran­sferáza (GMT)

Tyto pojmy najdeš i ve výsledcích, ale jejich význam posoudí především lékař, který je schopen i vzhledem k celkové anamnéze posoudit závažnost případného zvýšení jaterních enzymů. To totiž za běžných okolností nemusí být nijak škodlivé. Může však signalizovat i některé více či méně závažné onemocnění jater:

 • arrow-right
  Virová hepatitida
 • arrow-right
  Mononukleóza
 • arrow-right
  Stearóza jater (ztukovatění)
 • arrow-right
  Jaterní cirhóza
 • arrow-right
  Pseudonádory a nádory jater

U méně závažných onemocnění je nejčastěji nutné dodržovat dietu, zcela vynechat alkohol a kouření. Pokud se jedná o významný problém a případné poškození jater, je pacient odeslán k odborníkovy – hepatologovi, kde ovšem může být i pouze sledován.

Detoxikace jako léčba i prevence

Jistě uznáš, že lepší než mít „zvýšené jaterky“ je lepší občas játrům dopřát odpočinek a pravidelnou detoxikaci. Většina lidí považuje za detoxikaci to, že na dva týdny vynechají alkohol. To ovšem nemusí zdaleka stačit a to hned z několika důvodů.

Jednak délka jakou játra pro svou regeneraci potřebují je značně individuální, navíc ne vždy je na vině pouze alkohol. Umělá sladidla, konzervanty, barviva, léky atd., to vše musí naše játra filtrovat. Je tedy nutné přemýšlet o detoxikaci komplexněji a nejlépe ji podpořit i nějakými bylinkami, které urychlí jak očistu, tak obnovu jaterních buněk.

Na výběr je velkého množství čajů i tablet. Vybrali jsme ty nejosvědčenější bylinky a přírodní látky, které pomáhají lidem při problémech s játry a detoxikací.

Ostropeřec mariánský – Tato květina se užívá již staletí a dnes je oblíben ve formě exktraktu flavonoidního komplexu silymarin, který je zde hlavní biologicky aktivní látkou. Podporuje regeneraci jaterních buněk a normální funkci jater.

Astragalus – Tradiční čínská bylina, která je silným antioxidantem. Pomáhá chránit buňky před volnými radikály a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Navíc podporuje i správnou činnost ledvin a močového měchýře.

Kurkuma – V Asii hojně rozšířená rostlina, kterou znáš nejspíše jako koření. Má však příznivé účinky na lidský organismus a pomáhá ke správné funkci jater i ochranou před oxidativním stresem.

Kyselina alfa-lipoová – Již po desetiletí se v Evropě používá jako součást přírodních přípravků. Samo tělo ji v malém množství produkuje.

Cholin – Jeden ze skupiny vitaminu B. Příznivě působí na játra a je běžně obsažen ve vaječných žloutcích, játrech, luštěninách a oříšcích.

Podpoř zdraví svých jater se slevou!

Liverax

Asi nemáš čas a náladu shánět všechny možné bylinky, které podporují játra. My to chápeme a proto ti můžeme doporučit doplněk stravy, který se jmenuje Liverax.

Obsahuje ostropeřec mariánský, kurkumu, astragalus, cholin i kyselinu alfa-lipoovou. Všechno pěkně pohromadě za super cenu 319 Kč! (Při 2 ks je navíc poštovné ZDARMA.)

Ať už se rozhodneš pro jakoukoli formu očisty jater, věř, že děláš pro své zdraví hodně. Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle, o který je potřeba se náležitě starat. U většiny z nás navíc není potřeba to nijak přehánět, bohatě postačí se nad tímto tématem zamyslet jednou za půl roku a případně zkusit své tělo detoxikovat. Lze tak odstranit i další zdravotní problémy.

Napsat komentář