Zajímavá fakta o orgasmu

Ano, dnes bude řeč o sexu. Nedávno mě totiž zaujal článek, který jako jeden z mnoha potvrzuje prospěšnost sexu na lidské zdraví. Prokázalo to už několik vědeckých studií a proto si pojďme shrnout ty nejdůležitější oblasti, ve kterých nám může aktivní sexuální život pomoci.

Ještě upozornění: článek není vhodný pro děti a rozhodně nenabádá k k nechráněnému pohlavnímu styku apod. Nebuďte tedy sobečtí a myslete i na partnery. Nyní už však zpět k tématu…

Sex je pro většinu z nás příjemný a to je tedy první pozitivní účinek na naše zdraví. Uvolníme se a relaxujeme, stres tělu škodí a toto je bezpochyby výborný zabiják stresu. To je však pouze jeden z mnoha vlivů. Hned další je pohyb, který musíme vykonávat (většinou), spálíme díky tomu mnoho kalorií a také se řádně rozdýcháme. Okysličíme tedy celé tělo.

Dále se nám zvyšuje hladina hormonů. Právě ženy by toto měly ocenit, neboť díky tomu mohou vypadat značně mladší i bez plastiky. Podporován je však metabolismus, mozkové funkce, činnost srdce (u mužů sex třikrát týdně snižuje nebezpečí infarktu až na polovinu!) a imunitního systému.

Právě imunitní systém mě, zaujal. Orgasmus totiž funguje proti infekcím, neboť se při něm, kromě endorfinů, znásobí počet imunitních buněk, údajně až dvojnásobně. Skvělá zpráva pro všechny, co mají horší imunitní systém a nebo na ně „něco leze“. U starších mužů je navíc sexuální aktivita prevencí proti rakovině prostaty.

Sex je tedy opravdu všestranně prospěšný a není důvod ho neprovozovat. Nevíte jak navnadit svůj protějšek? Zkuste banán či kávu. Ještě lépe se však nechte inspirovat třeba v sexshopu, kde se najdou věci pro páry i jednotlivce. Můžete se tedy „léčit“, i když jste sami.

Napsat komentář