Vyrobte si přírodní deodorant

Pocení řešíme po celý rok, ale v letních měsících je jedna z věcí, které věnujeme zvýšenou pozornost. Abychom se vyhli ostudě a nikde „nesmrděli“, používáme deodoranty či antiperspiranty. Rozdíl je jednoduchý, zatímco antiperspirant se snaží zabránit pocení, tak deodorant pouze brání, aby pot zapáchal.

Mnoha lidem však antiperspiranty nefungují tak, jak by očekávali, takže dávají přednost pouze deodorantům. Jenže i zde se nachází nejrůznější chemie. Některé látky, které deodoranty obsahují jsou považovány za rizikové, ale to nemusí být ten hlavní důvod, proč se jich vyvarovat. Je to především proto, že ne všichni lidé mají dostatečně snášenlivou pokožku.

Řešením, jak se vyvarovat chemii a neriskovat podrážděnou pokožku je jednoduchý – vyrobit si přírodní deodorant. Možná vás to překvapí, ale potřebujete pouze 4 ingredience a během chvíle máté deodorant vyrobený.

Co potřebujeme

  • 1/2 hrnku kokosového oleje
  • 1/4 hrnku kukuřičného škrobu (pro citlivou pokožku kořenový škrob)
  • 1/4 hrnku jedlé sody
  • 1/8 – 1/4 čajové lžičky éterického oleje (např. lemongrass, levandule)

Postup

Vezmeme kokosový olej (pokud je tuhý, je třeba ho rozehřát) a vmícháme do něj éterický olej. Přidáme škrob a jedlou sodu. Směs mícháme, dokud není dokonale hladká. Poté už pouze hotový deodorant dáme do vhodné nádoby (ideální je starší aplikátor na deodorant).

Tip: Aby byl deodorant tuhý, udržujte ho v chladu. Kokosový olej se v teple rychle rozpouští a aplikace by byla obtížnější, než když bude studený.

 

Napsat komentář