Ve vedru je potřeba pít, jinak HROZÍ I SMRT!

Předpovědi počasí už zmiňují tropické teploty přesahující 30 °C, což nenechává klidné ani záchranáře, kteří každý rok vyjíždí k řadě kolabujících lidí. Není divu, podle průzkumů nepijeme dostatek tekutin ani při chladnějším počasí, natož v létě.

Na tato ošetření se vynakládají nejen velké peníze, ale především jsou i životu nebezpečné. Dehydratace může vést až k selhání oběhového systému a smrti.

Děti a senioři pak patří k nejrizikovějším skupinám obyvatel. Nemusíte mít navíc ani žízeň, o to je dehydratace zákeřnější.

Je tedy zcela nezbytné si dopřát tekutiny alespoň 6x denně. Lepší jsou pravidelné menší dávky. Dospělý člověk by pak za den měl vypít minimálně 2,5 litru tekutin, děti poloviční množství.

Obyčejná voda vám nechutná? V parných letních dnech byste se jistě měli překonat a dodržovat pitný režim, i když to není příjemné. Můžete ale vyzkoušet například trend tzv. detox water, tedy vody s kousky ovoce. Osvěží, dodá vitamíny, antioxidanty, především ale chutná dobře i bez přidaného cukru.

Napsat komentář