Spálit velikonoční sladkosti trvá i 4 hodiny!

Na Velikonoce se stůl plní nejen kraslicemi, ale také nejrůznějšími čokoládovými sladkostmi. Jejich obliba je velká nejen u dětí, ale i u dospělích. Pokud si ovšem hlídáte váhu, pak byste se těmto dobrotám měli obloukem vyhnout.

Spálit takové množství kalorií, které obsahují tyto čokoládová vejce, figurky apod., totiž trvá hodiny. Menší čokoládová vejce a figurky obsahují tolik kalorií, že na jejich spálení je potřeba přibližně jedna hodina chůze. To ještě nezní tak hrozivě, ale když se podíváme, kolik kalorií obsahují větší balení čokoládových sladkostí, dostáváme se i k 1000 kcal a takové množství spálíte chůzí trvající 4 hodiny.

A přiznejme si, že o svátcích si po snědení těchto sladkostí spíše lehneme k televizi nebo sedneme k počítači, než abychom se šli projít. Stejně tak nevěnujeme pár desítek minut intenzivnímu cvičení, které by kalorie spálilo podstatně rychleji.

Je zcela jasné, že odolat tomu čokoládovému pokušení je velice těžké a málokdo to dokáže, ale minimálně byste se měli zabývat tím, kolik kalorií vaše sladkosti obsahují a myslet na alespoň trochu pohybu.

Napsat komentář