Organyc: Tampony a další BIO intimní hygienické pomůcky

Dámská intimní hygiena je vděčným tématem reklamních spotů v televizi, ale jen málo žen tuší, že ne vždy pouze pomáhá. Ty běžně prodávané jsou totiž vyrobené ze syntetických materiálů, které přináší i jistá zdravotní rizika.

Toxické látky nejsou skvělé

Nejen jídlo, ale bohužel i např. kosmetika, tady vše se v posledních letech stále více setkáváme s látkami, které bez Internetu ani nedokážeme správně identifikovat. Některé jsou užitečné, ale některé jsou zbytečné a některé dokonce tělu mohou škodit.

Přesně to se nelíbilo italské značce Organyc, která je první ženskou i dětskou intimní hygienickou řadou, která je vyrobena pouze z certifikované 100% BIO bavlny. Běžné značky totiž mají syntetické materiály a ve výplních můžete najít tzv. SAP (Super Absorbent Powders), což jsou „superabsorbující prášky“. Mají sice dobré vlastnosti, ale zároveň mohou působit podráždění.

Nezní to až tak hrozně? Tak si k tomu přidejme i fakt, že materiály používané k výrobě vložek jsou často běleny chlórem. A zde už můžeme mít malé množství toxického dioxinu. Vzhledem k tomu, v jak citlivé oblasti se takové výrobky užívají, navíc dlouhodobě, tak to rozhodně není nic, co by šlo přehlížet.

[su_button url=“http://www.econea.cz/organyc/?a_box=nccc8vyx“ target=“blank“ style=“flat“ background=“#87ad19″ size=“10″ center=“yes“ icon=“icon: arrow-circle-right“]Prohlédnout celou nabídku Organyc[/su_button]

Bavlna je ideální materiál

Bavlna„Jako v bavlnce,“ říká se. A bavlna je skutečně úžasným přírodním materiálem, který je zároveň dobrý absorbent. Nasáknout dokáže tekutinu až do dvacetinásobku své váhy! Navíc je jemná, hebká, měkká a prodyšná. Skvělé je také to, že její pH je kompatibilní s pH pokožky.

Jenže není bavlna jako bavlna. Pěstování totiž někteří producenti pojali v chemickém stylu, proto se jedná o nejsprejovanější plodinu na světě. Používají látky, které jsou při pěstování jiných plodin zakázané a další se používají při zpracování. Pochopitelně z takových „koktejlů“ některé látky ve vláknech zůstanou a mohou se dostat do kontaktu nejen s kůží, ale i např. sliznicí.

Budete-li si tedy chtít užít skvělých vlastností bavlny bez pocitu, že možná obsahuje toxické látky, podívejte zda kupujete „100% BIO“ bavlnu. Proč se nechat ohrožovat chemikáliemi, když to evidentně není vůbec nutné…

Napsat komentář