Inzerce
Inzerce v článku

Opalovací krémy a mléka mohou být i bez chemie

Přírodní opalovací krém

Sluníčko už pěkně pálí, takže většina lidí už sahá po krému, mléku či spreji na opalování, který má ochranný faktor. Vědci z Masarykovy univerzity v Brně však přišli se zjištěním, že látka ethylhexyl metoxycinamát může poškozovat DNA.

Tato látka se využívá v kosmetice, mimo jiné právě i v prostředcích na opalování. Zdaleka to není jediná „chemie“, kterou v této kategorii výrobků běžně najdeme. Většina obsahuje látky, které jsou minimálně „podezřelé“, že by nemusely být zcela nezávadné.

Vyrobit si můžete vlastní

Jak už možná víte, tak vyrobit si vlastní opalovací olej není zase taková věda (viz Přírodní opalovací olej s SPF 40). Většina přírodních olejů (např. z kokosu, mrkve či malin) má přirozený ochranný faktor, který pokožku chrání před UV zářením.

Aby byla ochrana skutečně silná a chránila i před UVB zářením, je potřeba vybírat správné suroviny a kombinovat je. To pochopitelně není něco, co by každý chtěl řešit.

Koupit již můžete i 100% přírodní přípravky

Nepatříte-li k těm, kterým by se chtělo shánět oleje a vše ručně míchat, neznamená to, že musíte sáhnout jen po opalovacích přípravcích s „chemií“.

Dnes je již nabídka přírodní kosmetiky natolik široká, že zde najdeme opalovací krémy, oleje i mléka. Prakticky totožná nabídka, kterou jste doposud viděli v drogerii. Jediným rozdílem je, že se jedná o produkty, které jsou pouze z přírodních surovin.

Alphanova kosmetika sleva

 

Kromě běžných opalovacích krémů (pro dospělé i děti) zde najdete i takové produkty jako jsou kúra na vlasy poškozené sluncem, mléko po opalování, ochranný balzám na rty či samoopalovací pleťové mléko.

Ať už si uděláte vlastní přípravek či se rozhodnete pro některý z nabídky přírodní kosmetiky, uděláte dobře. Cena může být vyšší, ale rozhodně se takový nákup vyplatí. Nejen, že neobsahují pouze směs chemických látek, ale na rozdíl od běžných přípravků pokožku mnohem více vyživují.