Omega-3 mastné kyseliny mohou léčit deprese

Sužuje vás „depka“? Deprese je závažná nemoc o které se mluví stále více. Současný svět na nás klade stále větší nároky, stres většinu z nás dostihne. Selhat je bohužel snadné. Deprese se tedy obáváme oprávněně.

Antidepresiva však nejsou často tolik potřebná a nelze je považovat za nic dobrého. Pokud existuje „přirozenější“ cesta, jak s depresí bojovat, bylo by dobré se jí chytit. Nové výzkumy nám dávají naději.

Nová kanadská studie se věnovala spojením Omega-3 mastnými kyselinami a depresí. O možných léčebných účincích v této oblasti se již něco vědělo, ale testy byly prováděny na malém počtu jedinců. Proto se nová studie rozjela s 400 účastníky. Ti dostávali Omega-3 nebo placebo.

Výzkum ukázal, že ženy a muži, kteří užívali Omega-3, měli statisticky prokazatelné pozitivní účinky, než skupina užívající placebo. Celkově však nelze považovat doplňky stravy s rybím olejem za náhradu antidepresiv, i tak se jedná o zajímavý objev. Budoucnost snad přinese podrobnější výzkumy a třeba i šetrnější léky.

Pokud tedy depresi máte, pak si určitě nějakou rybu či kapsli dopřejte. Když to nezabere na depresi, tak alespoň předejdete chronickým zánětům.

Napsat komentář