O webu

Web FITEA.cz vznikal v roce 2014 jako klasický „magazín o zdraví“. Dnes jsou takových desítky (stovky, pokud počítáme i malé), stejně tak má každý zpravodajský web rubriku, které se zaobírá zdravím či alespoň lifestylem, kde lze podobná témata také najít.

Není proto žádným divem, že si tento web za poslední 3 roky prošel nespočtem změn (od vzhledu až po obsah). Každá jedna s nadějí, že právě tohle by mohla být ta správná cesta. Popravdě, ani jeho úplný konec nebyl nereálný.

Jaká je dnes situace? FITEA.cz nemá ambice soupeřit s největšími magazíny o zdraví. Historicky tak ovšem vznikal, proto tu „Články“ najdete vždycky. Rozhodně by však neměly být tím hlavním pilířem. Především byste tu měli najít specializované sekce a stránky, které se budou detailněji věnovat konkrétnímu tématu. Takových témat jsou pochopitelně tisíce, takže se omlouvám, pokud zde nenajdete to, které zrovna hledáte.

Cílem webu je pomáhat ti k tomu být FIT, což vše shrnuje. Ať už jde o nemoci, prevenci nebo podporu těla stravou a doplňky stravy. Zdravou životosprávu si těžko můžeš koupit, přesto zde narazíš na doporučení mnoha produktů i služeb (zdarma i placené). Jejich přehled najdeš na stránce „Doporučené produkty a služby“, kde je i stručné info.

Než se pustíš do zkoumání webu, tak 2 malá upozornění:

1. Informace na webu nejsou lékařským (či jinak odborným) doporučením, ani jej nenahrazují.

To je důležité! Není v žádném případě úmyslem si vymýšlet a klamat, ale informace obvykle pochází z mnoha různých zdrojů. Je-li to možné najdete v obsahu citace odborníků, odkazy na studie či jiné odborné zdroje. 100% správnost informací však přesto nelze zaručit a stejně tak jejich vhodnost vzhledem k tvému zdravotnímu stavu. Raději se proto poraď s lékařem, pokud je to vhodné.

2. Web není neziskový = najdete zde reklamní odkazy.

Provoz webu je financován z reklamy. Z některých (≠ všech) doporučených produktů/služeb tak může plynout provize. Cena pro tebe se tím však nemění. Zároveň ti nikdo nechce doporučovat podvodné či nekvalitní věci. Je ale fér ti o tom říct.


Ještě poslední poznámka: Nechci aby ses tu cítil(a) jako v ordinaci. Snad ti tedy nebude vadit, že ti v obsahu tykáme. 🙂

Jakub (zakladatel FITEA.cz)