Nenechte si vnutit přípravky od falešných lékařů!

Falešný lékař

Lékárny i internet přímo překypují doplňky stravy. Ty nejsou přímo určeny k tomu, aby léčily, ale mají nám pomáhat v dnešní hektické době dodávat tělu důležité látky. Jenže velká konkurence způsobuje i to, že se objevují reklamy, které vám lžou!

Už delší dobu se totiž nejen na internetu, ale i v tištěných časopisech objevují inzeráty na doplňky stravy, které doporučují lékaři. Na tom nic špatného být nemusí, každý si raději koupí přípravek, který doporučí odborník na danou problematiku.

Když MUDr. vůbec neexistuje…

Jenže lidé reklamě věří více, když vidí autoritu. Nevadí, že si bílý plášť na sebe oblékne člověk, který žádné medicínské vzdělání nemá. A toho se někteří prodejci snaží využít, aby přesvědčili lidi ke koupi právě jejich přípravku.

Jako doporučení uvádí lékaře. Jenže ten ve skutečnosti vůbec neexistuje. Fotku lékaře zakoupí v některé fotobance, k cizímu jménu obvykle přidají český titul „MUDr.“ a je hotovo. Lidé rázem mají dojem, jak musí být výrobek kvalitní, když ho doporučuje „taková kapacita“.

Je to v pořádku? Rozhodně ne. Některé takto nabízené přípravky nebudí důvěru tím, jaké mají složení a jak by měli účinkovat, ale právě autorita v podobě doporučení odborníka může mnohé lidi přesvědčit, že je to přeci jen dobrý nákup.

Ověřte si lékaře, které neznáte

Existuje celá řada lékařů, kteří jsou mediálně známí. Svou tvář propůjčují přípravkům zcela běžně. Ne každý má však takový přehled, a ne každý odborník je nutně mediálně známý. Je-li vám tedy nějaký lékař neznámý, nejjednodušší, co můžete udělat, je najít ho na internetu.

Česká lékařská komora na svých stránkách nabízí vyhledávání lékařů. Najdete ho na stránce Seznam lékařů, kde je možné vyhledat konkrétního lékaře nejen podle jména, ale i podle místa či oboru. Rázem si můžete ověřit, zda je konkrétní osoba u nás vůbec vedena jako lékař.

Seznam lékařů
Seznam lékařů na webu České lékařské komory

Je to jednoduchý a rychlý způsob, jak si ověřit, zda se vám reklama nesnaží prodat něco jménem neexistujícího odborníka. Setkat se můžete i referencemi zahraničních lékařů. Zde se často uvádí odborníci světových kvalit, takže by neměl být problém najít pomocí vyhledávače nějaké cizojazyčné informace, případně i publikace.

Napsat komentář