Neera detox: Očista, kterou dělají i hollywoodské celebrity

Neera detox

Detoxikačních kúr existuje celá řada, jednou z těch známějších je tzv. NEERA detox. Známý je třeba i tím, že to již zkoušely i celebrity z Hollywoodu.

Je to způsob detoxikace organismu, který je založen na úplném vynechání pevné stravy. Konzumují se pouze tekutiny, ale samozřejmě ne ledajaké.

A co konkrétně se pije?

Tekutiny při NEERA detoxu:

  • Nápoj NEERA® (složený z palmových sirupů, javorového sirupu, citrónové šťávy, kayenského pepře a vody)
  • Čaj Triphala (lze nahradit vlákninou nebo čajem Senna)
  • Slabé bylinkové čaje
  • Ráno teplá slaná voda

Jak můžete vidět, složení je poměrně pestré, ale rozhodně nijak revoluční. Vše je přírodní. Ovšem ne každý na takovou kúru má žaludek.

Jak NEERA detox probíhá

Už víte, co nahrazuje všechno jídlo, ale je potřeba k tomu přidat i správný postup. Nejlépe se na detoxikaci připravit dostatečně s předstihem. Doporučuje se 1-2 týdny před kúrou upravit jídelníček (jíst pravidelně, zařadit ovoce/zeleninu, omezit mléčné výrobky/maso/pečivo). Tím byste se měli vyhnout silným detoxikačním příznakům (bolest hlavy, zvracené apod.).

Samotná kúra je 3-13denní. Začínáte den namícháním 1,5 litru nápoje NEERA na celý den, který pijete především když máte pocit hladu. Večer ještě dalšího půl litru a čaj Triphala.

Druhý den byste se měli pokusit vypít nalačno sklenici teplé slané vody. Když to nezvládnete, pokračujte jako první den.

Užíváte-li místo Triphala čaj Senna, tak můžete s jeho pitím přestat po 4-6 dnech. Slanou vodu byste se měli snažit pít po celou dobu, pokud je to možné. Funguje i jako vyvážení sladké chuti hlavního nápoje.

Jaké účinky detox má

Jako u každé detoxikační kúry, tak i zde, je cílem očistit tělo od škodlivých látek. Organismus by se tak měl dostat do rovnováhy. To se u každého může projevovat jinak.

Někteří lidé očekávají příliv energie, pomoc při řešení zdravotních problémů anebo třeba i úbytek tělesné hmotnosti.

Důležité je však mít na paměti, že taková kúra nemá za cíl léčit nemoci. Může tělu pomáhat se zbavit odpadních látek, dodat některé důležité látky, které pomohou např. k lepšímu fungování imunitního systému, ale rozhodně se nejedná o léčbu!

[su_label type=“success“]Přečtěte si:[/su_label] Jarní detoxikace organismu: Začít můžete jen s vodou!

Vyplatí se? Má vedlejší účinky?

NEERA detox vychází z východní medicíny, můžete zde poznat třeba ajurvédské byliny. I když na první pohled tato kúra vypadá jako půst, tak to není úplně přesná definice. Na rozdíl od něj zde tělo dostává až 500 kcal v podobě minerálů, stopových prvků, a především jednoduchých cukrů.

Faktem ale je, že ne každý dokáže takovou očistu absolvovat. Založena je mimo jiné na projímavých účincích, takže to nemusí být příjemné. Stejně tak i chuťově je pro mnohé těžké vydržet.

Nemáte-li s ničím podobným zkušenosti, je rozhodně lepší začít s kratší variantou. V případě jakýchkoliv problémů přestat kúru držet a případně se poradit se svým lékařem, zda je taková detoxikace vhodná vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

A cena za takový detox? Ta se různí. Můžete si zakoupit připravené balíčky, které vyjdou až na necelé 2 tisíce korun u nejdelší kúry, ale stejně tak si můžete sehnat vše sami a připravit si to sami.

Napsat komentář