Ledové čaje bez čaje

Šokující výsledky přinesl dTest, který testoval prodávané ledové čaje. Celkem testem prošlo 10 černých a 11 zelených ledových čajů, které běžně koupíme v supermarketech i za desítky korun.

Většina však zcela propadla, protože neobsahují téměř žádný čaj. Čajového extraktu je v nich tak málo, že se v praxi jedná o slazenou a v některých případech ještě chemicky konzervovanou vodu. Z antioxidantů je zde tak maximálně vitamin C, který lze podstatně levněji získat ve větším množství z ovoce.

Jedná se tedy téměř o podvod, což potvrzuje i fakt, že v některých okolních zemích by se ty nejhůře hodnocené ledové čaje nemohly vůbec prodávat. U nás však legislativa nijak neupravuje obsah čajového extraktu.

Pokud chcete skutečně chutný ledový čaj, jednoznačně se vyplatí si ho připravit doma a osladit podle své chuti. Zajistíte si tak, že ledový čaj bude obsahovat antioxidanty a výrazně ušetříte, protože litr domácího čaje vás vyjde několikanásobně levněji nežli kupovaný.

Pokud chcete znát, jaké čaje dopadly nejhůře/nejlépe, můžete se podívat na nový díl pořadu A DOST! nazvaný Ledové čaje bez čaje.

Napsat komentář