Konopí a jeho léčivé účinky

Žádná jiná rostlina nevzbuzuje tolik diskuzí jako konopí. Někteří ho přímo milují, jiní nenávidí a poté je zde velká skupina lidí, které právě jeho léčivé účinky pomáhají. Pojďme se podívat na toto téma důkladně, ať víte jaký je rozdíl mezi marihuanou (drogou) a konopím (léčivou bylinou).

Konopí ≠ marihuana

„Tráva“ je zažité označení pro marihuanu, což je přírodní droga ze suchých listů konopí. Ovšem ne každý druh konopí může být marihuanou. Příroda vytvořila nejméně 3 druhy konopí. Nejznámější je konopí seté (Cannabis sativa), ale existují ještě konopí indické (Cannabis indica) a konopí rumištní (Cannabis ruderalis).

Právě nejznámější konopí seté je paradoxně „nejbezpečnější“, protože obsahuje malý (u vyšlechtěných variant dokonce nulový) obsah psychoaktivních látek, takže ho nelze zneužít jako drogu. Je vhodné především k výrobě vláken a oleje ze semínek.

THC neboli delta-9-tetrahydrocannabinol je látka, která po přehřátí, vykouření či snědení působí na psychiku. Účinky marihuany se těžko přirovnávají k jiným drogám. Psychiku však ovlivňuje právě látka THC, kterou najdeme v konopí indickém. Šlechtěním se dokonce podařilo vypěstovat konopí, které je vysoce potentní a obsahuje až 12 % THC v sušině (tedy 3-4násobek).

Příznivé i nepříznivé účinky

Ačkoliv se konopí považuje za „lehkou drogu“, tak stále více studií ukazuje, že má i blahodárné účinky. Nelze ovšem tvrdit, že snad nemá žádné negativní či vedlejší účinky, ale to platí i o ostatních zcela legálních rostlinách.

Dobře známým účinkem je tlumení bolesti u lidí nemocných rakovinou, trpící artritidou či roztroušenou sklerózou. Není to nic překvapivého, když vezmeme v úvahu, že konopí může mít poměrně silný omamný účinek. Lidem trpící závažnou nemocí tak kouření marihuany může skutečně pomáhat od chronických bolestí.

To by ovšem byla řeč především o lékařské marihuaně, která je legální drogou pro ty, kteří ji skutečně potřebují. Samotné konopí se však dá využít i neškodnými způsoby a pro desítky jiných obtíží. Důležité jsou látky zvané cannabinoidy, které mají léčivé účinky. Nejnovější poznatky ukazují, že mohou pomáhat při tak závažných onemocněních jako rakoviny, Alzheimerova choroba, lupenka, akné či imunita.

Konopí možná nebude „všelékem“, ale rozhodně v oblasti zdraví má své místo. Kromě látek zcela typických pro konopí obsahuje i velké množství známých vitamínů, minerálů a především esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6. Výrobky z konopí tak mohou být skvělou prevencí i léky.

Kvalitní konopné výrobky české výroby

Pokud to ještě nevíte, tak se vyplatí nakupovat konopné přípravky vyrobené v ČR. Firem, které konopí do produktů přidávají, je každý rok více. A některým se daří vyrábět konopné přípravky tak kvalitní, že je o ně zájem i v zahraničí.

To je i případ společnosti Carun, která vyrábí široký sortiment konopných produktů té nejvyšší kvality. Základem jsou kvalitní české suroviny a přírodní bio složení. A protože se jedná i o zdravotnické prostředky, tak probíhá výroba v přísných farmaceutických podmínkách.

U mastí, krémů, mýdel i třeba sirupů s konopím byl vždy problém, že extraktu z konopí zde bylo jen „na efekt“. Léčivé účinky byly proto značně omezené. Něco takového však u Carunu nehrozí. Právě pro svou vysokou kvalitu můžete tato značka jen těžko hledat konkurenci.

A co vše vlastně vyrábí? Od masti až po víno:

Konopná mast

konopna-mastUniverzální konopná mast je regulérní zdravotnický prostředek, který obsahuje výtažek z BIO konopí. Vysoký obsah cannabinoidů zajišťuje léčivý účinek při nejrůznějších kožních problémech (např. lupenka, ekzém, opar), bércových vředech, ale i odřeninách či popáleninách.

Nejčastěji se ovšem mast používá při zánětech kloubů, bolestech svalů, šlach a k hojení nejrůznějších poranění. Léčivý a zklidňující účinek navíc nedoprovází žádné působení na psychiku, protože mast neobsahuje psychoaktivní látky. Více informací »

Loupané konopné semínko

konopne-seminko-loupaneIdeálním způsobem jak dodat tělu všechny potřebné živiny je konopné semínko. Kromě prospěšných rostlinných sterolů obsahuje všechny důležité vitamíny, bílkoviny, proteiny a především zcela ideální poměr (1:3) esenciálních mastných kyselin omega-3 a omega-6.

Je to skvělá prevence nejrůznějších obtíží, ale také skvělý doplněk pro ty, kteří musí zvládat vyšší fyzickou zátěž. Zařadit semínko do jídelníčku navíc není těžké, protože se skvěle hodí k většině studených pokrmů, kde si zároveň zachová maximum živin. Více informací »

Konopný sirup

konopny-bio-sirupSkvělý doplněk lékárničky především v období zimy, kdy je vhodný pro děti i dospělé, které trápí dýchací potíže, kašel a nachlazení. Může však posloužit i jindy.

Hodí se jako skvělá prevence nemocí pro lidi, kteří trpí únavou. Ředěním je možné z něho připravit i velice osvěžující letní nápoj, který navíc neobsahuje žádné chemické látky, ani přidaný cukr. Více informací »

Kompletní nabídku konopných produktů Carun si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář