Kalkulačka BMI

body-mass-index
Připravili jsme pro vás jednoduchou kalkulačku BMI indexu, což je index tělesné hmotnosti. Je to jednoduchý nástroj, podle kterého lze poznat, zda je poměr váhy a výšky optimální. Podle hodnot se dá odhalit obezita či naopak podvýživa. Každý člověk by si měl jednou za čas překontrolovat svůj BMI index.

Je BMI přesné?

Ano i ne. Výpočet BMI se používá celosvětově a je to nejjednodušší varianta, jak zjistit zda je člověk váhově v pořádku. Právě pro svojí jednoduchost však tento vzorec ignoruje i jiné neméně důležité faktory (např. stavba těla, objem svalů). Nemusí mít tedy vždy zcela jasnou vypovídající hodnotu, podle které by bylo možné řídit svojí životasprávu.

Máte-li podezření, že váš výsledek BMI indexu neodpovídá skutečnosti, je dobré navštívit svého lékaře či specializovaná centra, kde vám pomohou určit i míru podkožního tuku a poskytnou skutečně odbornou analýzu.

[cf]js[/cf]

Váha (kg):
Výška (cm):

Vaše BMI:

Hodnoty BMI indexu

  • do 20: Podváha, která může ohrožovat správné fungování těla. Typické pro modelky, ale rozhodně nezdravé!
  • 20 – 25: Ideální výsledek, který by měl zaručovat zdravý život.
  • 25 – 30: Mírná nadváha, která může zvyšovat zdravotní rizika. Není třeba diet, pro optimální výsledek stačí více pohybu.
  • 30 – 40: Obezita,která značí vyšší zdravotní rizika. Doporučujeme hubnout. Je potřeba více pohybu i změna stravovacích návyků.
  • nad 40: Težká obezita, která je riziková. Je třeba výrazně hubnout a případně vyhledat odbornou pomoc.

Napsat komentář