Jak špatné je, když si nevyčistíte zuby než jdete spát? Víme, co se stane!

Stane se to občas každému, že je večer tolik unavený nebo líný, že usne bez toho, aby si vyčistil zuby. Ráno to potom rozhodně není žádný příjemný pocit, ale podstatné je to, jak moc je to škodlivé.

Překvapivě vůbec nezáleží na tom, zda si vyčistíte zuby přesně před spaním. Podle zubařů je důležité, abyste si zuby vyčistili během 24 hodin alespoň dvakrát.

Plak na zubech neustále roste, způsobují to bakterie. Právě 24 hodin je doba, kdy začíná být pro zuby velmi škodlivý. Bakterie produkují kyseliny po celý den, více při jídle. Čím méně toho na zubech necháte, tím lépe.

Ideální doba na čištění zubů je však mezi večeří a časem, kdy jdete do postele. Fluorid obsažený v zubní pastě má totiž možnost vytvořit bariéru proti kyselému prostředí. Při spaní totiž zubům nepomáhají sliny, které působí proti bakteriím.

Neznamená to však, že ihned po večeři si máte jít vyčistit zuby. Je dobré počkat 30 minut, abyste si nepoškodili citlivou sklovinu. A samozřejmě si poté nedopřávat nějakou svačinku, protože cukry (sacharidy), které bakterie milují, jsou téměř v každém jídle.

Napsat komentář