Jak se dělají gelové nehty

Uvažujete o dnes již velmi populární proceduře, díky které vypadají vaše ruce pěstěně a atraktivně, ale nevíte, co od toho očekávat? Zde je stručný popis toho, jak se při tvorbě gelových nehtů postupuje.

Pokud toužíte po delších nehtech, můžete zvolit metodu, při které je na váš nehet nalepen tzv. tip. Jedná se o umělý plastový nehet, který se po nalepení speciálním a šetrným lepidlem zkrátí na požadovanou délku a pilníkem se zapiluje do tvaru, který si budete přát ­ – do hranata, do oválného či do mandlového tvaru. Poté se tip pilníkem zapraví, aby se odstranil přechod mezi ním a původním nehtem. V této fázi již nehet vypadá téměř přirozeně. Pokud máte své přirozené nehty pevné a dlouhé, může se tento proces vynechat, gel bez problémů přilne i na přírodní nehet.

Nyní si podle vašeho přání zvolíte provedení, barvy či ornamenty. Nehtařka vám poradí, co by se k vám hodilo, ukáže vám i různé vzory, stačí si jen vybrat. Poté následuje samotné gelování. Nanášení gelu se provádí podobně jako obyčejné lakování, akorát po jeho nanesení vložíte ruku na zhruba dvě minuty do tvrdící pece, kde gel pomocí UV zářivek ztvrdne. Vše je absolutně bezbolestné. Tento proces se opakuje až čtyřikrát, dokud není povrch nehtu naprosto hladký a dokonalý.

Po vytvrzení gelu se na nehtu objeví tzv. výpotek, který se setře speciální tekutinou. Veškeré nedokonalosti se začišťují pomocí pilníku. Až je proces gelování hotov, naneseme na nehet lak, který dodá nehtu lesk. Kůžička okolo nehtů se ošetří olejíčkem, aby byla vláčná a zregenerovaná. V závěru musí nehty vypadat absolutně přirozeně a upraveně.

Cena za tuto proceduru se pohybuje v řádu stokorun, a to v závislosti na tom, v jaké oblasti si necháte nehty udělat. Co se týče časové náročnosti, vyžaduje tato procedura v průměru jednu až tři hodiny.

Napsat komentář