Jak nastartovat tělo sportem

Sportem ku zdraví, tak to je známé pořekadlo, které tak docela neplatí. Posuďte sami. Rodiče nutí děti sportovat, neboť chtějí aby vybili svojí energii a byli v dobré kondici. Často je tedy dotlačí až k vrcholovému sportu a ejhle, Pepa má klouby jak důchodce.

Proto právě zde, u sportu, jsem pro nalezení vlastní cesty a frekvence. Pokud člověk jednou zjistí, že ho to baví, je mu lépe, je to ideální. Nejlépe rekreačně, tělo dostane dostatek pohybu, ale nebude zdemolované.

Osobně mám nejraději jízdu na kole. Člověk si může dát do těla, ale když by náhodou nemohl, jede jen napůl. Navíc si u sportu člověk vyčistí hlavu, je to zkrátka skvělý způsob jak se zbavovat stresu.

Neustálá únava a vyčerpání, to jsou jedny z mých problémů. Důležité je s nimi bojovat. Možná to zní šíleně, ale právě aktivita a to právě ta fyzická je to pravé. Nejsem hyperaktivní, když si však rozproudím krev krátkým během, svižnou chůzí či projížďkou na kole, hned mám více energie.

Ono stačí i rozcvička či trocha posilování, ale když  je čas, rozhodně je lepší něco náročnějšího, jako právě sport. Nejlépe hned ráno či dopoledne, nastartuje vás to minimálně na první polovinu dne. Odpoledne spíš kondiční výkony, popřípadě pokud na vás padá odpolední únava a je třeba jí zahnat.

Aby takový výkon měl pozitivní účinek, nezapomeňte na správné vybavení. Je pravda, že se dá sportovat v obyčejném oblečení, ale sportovní vybavení vás lépe motivuje a odvede lépe pot. Myslíte-li to tedy vážně, nebojte se trochu zainvestovat, není třeba nejdražší, ale aspoň nějaké.

Napsat komentář