Horký čaj pomůže proti infekci

I když se nám zdá, že v chladném a sychravém počasí nás nejvíce ohrožuje chřipka, jsou to právě nejrůznější infekce, které nás dokáží řádně potrápit. Prevence je jasná, pestrá strava bohatá na vitamíny a antioxidanty, aby náš imunitní systém byl dostatečně silný. Jenže, co když už nějakou infekci máme?

Je zbytečné své tělo zatěžovat chemickými „sajrajty“, kterých jsou plné lékárny a reklama na ně je téměř všude. Tělu můžeme pomoci mnohem šetrnější cestou. Čajem či kávou.

Čaj je zkrátka oprávněně uznáván již po tisíciletí jako nápoj, který zaručuje dlouhý život. O tom se můžete neustále přesvědčovat a je to přírodní lék, který překonává i současné léky, nehrozí u něho žádné nebezpečí. Stejně tak káva, která se teprve v posledních letech dočkala uznání za svoje blahodárné účinky na zdraví.

Infekci však potlačí polyfenoly, které jsou v čaji obsažené. Jsou to antioxidanty a nejvíce je jich v teplém nápoji, tedy čerstvě připravený šálek vám prospěje více, než studený či dokonce kupovaný (ledové čaje). Stejně tak u kávy. Zde se zkrátka nevyplatí příliš šetřit, kvalitní káva nebo čaj vám prospějí. I tak vás to ale vyjde levněji, než přípravky z lékárny, které zatěžují játra a celý organismus.

Napsat komentář