Hit přirodní medicíny: Čaga

Také jste zaznamenali velký vzestup a popularitu jisté houby, která nese tajuplný název Čaga Sibiřská, nebo též Rezavec Šikmý? V internetových obchodech, které nabízí především zdravé produkty, případně komplexní sortiment nejrůznějších suplementů, již dnes nechybí výtažek Chaganela, který je koncentrátem právě z tohoto choroše.

Pokud jste si Čagu koupili, znáte ji velmi pravděpodobně právě ve formě takového koncentrátu, který vzniká sušením a drcením. Nicméně v přírodě vypadá tato houba úplně jinak, vlastně byste ji možná ani za houbu nepovažovali, spíše za nějakou abnormalitu na kmeni stromu.

Rezavec v přirozeném prostředí

Čaga má v přirozeném prostředí tmavě hnědou až černou barvu a neforemný vhled, připomínající nádor. Ovšem v tomto „nádoru“ se skrývají mnohé látky, které jsou zdravé a tělu prospěšné a paradoxně dokážou právě rakovinné nádory odbourat. Uveďme si alespoň některé složky tohoto přírodního zázraku:

  • Flavanoidy
  • Alkaloidy
  • Fytoncidy
  • Steroidy
  • Melaniny
  • Kyselina čagová

Hlavní a nejvíce vyhledávaný přínos je bezesporu v boji proti rakovině. Rezavec totiž obsahuje antioxidanty, jejichž kvalitu oceníte a těžko najdete podobnou.

Již jsme si zmiňovali u nás poměrně známý koncentrát Chaganela, ovšem existuje také ruská obdoba, přípravek nesoucí název Befungin. Ten v současnosti již také pořídíte v internetových obchodech nabízejících zdravou výživu.

Další blahodárné účinky Čagy

Je toho ovšem víc, co dokáže skvělá Čaga vyléčit. Upravuje kardiovaskulární systém, pomůže při hubnutí a díky obsahu stopových prvků, vitamínů a dalších látek posílí komplexně lidský organismus, dodá mu lepší imunitu. A na co nelze zapomenout, sibiřská houba Čaga regeneruje a zpomaluje stárnutí.

Čaga se vyplatí i za vyšší cenu

Čaga není levná a je to pochopitelné, záleží samozřejmě na podobě koncentrátu. Její sběr s sebou přináší velké riziko a náročné hledání, ale hlavně jsou její účinky na zdraví zcela jasně prokázané. Nejenom zkušenostmi domorodých Jakutů, kteří jsou neuvěřitelně vitální, ale dnes již i dalšími lidmi z celého světa, kterým Čaga pomohla.

Inonotus obliquus“ by TocekasOwn work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Napsat komentář