Green Coffee – hit posledních měsíců

Hit v oblasti hubnutí! Převratná cesta ke zhubnutí! A další a další takováto přízviska si vysloužil produkt, který se značnou rychlostí začíná vštěpovat do podvědomí lidí, kteří se jakýmkoliv způsobem pohybují v oblasti zdravé výživy. Nese název „zelená káva“ (anglicky též „green coffee“) a podle odborníků má velmi blahý vliv na snižování tělesné hmotnosti. Pojďme si tedy o zelené kávě říci něco bližšího.

Co je zelená káva?

Pod tímto pro někoho neznámým pojmem se neskrývá nic jiného, než nám tolik známé plody kávovníku. Bobule, jež se při plné zralosti zbarvují do červena, se po sesbírání z tohoto exotického keře několik týdnů suší na slunci. Po dlouhém procesu sušení bobule prasknou a vypadnou z nich ona chtěná a všeobecně známá zrnka kávy. Poté nastává bod zlomu!

U kávy, kterou všichni velmi dobře známe, totiž po vysypání kávových zrnek následuje další proces – pražení. Několik minut pražení při vysoké teplotě zbarví zelená kávová zrna načerno. Tato černá zrna již mají chuť a aroma pražené kávy.

U zelené kávy se proces pražení vylučuje. Zelená káva totiž obsahuje řadu zajímavých látek prospěšných pro zdraví, které se pražením ztrácejí. Různé extrakty, které se začínají hojně vyskytovat v obchodech zaměřených na zdravou výživu, jsou tedy výtažky ze zelených, nepražených zrn kávy.

Tato nepražená káva se od pražené taktéž v mnoha aspektech liší. Nejen barvou, jak je zřejmé již z názvu, ale i chutí a vůní. Zelená káva má o poznání kyselejší chuť a nemá tak silné aroma, jako klasická černá káva.

Zelená káva a hubnutí

A proč je zelená káva jedním z nejvyhledávanějších produktů na hubnutí? Obsahuje totiž takzvané fenolické sloučeniny, z nichž nejdůležitější je kyselina chlorigenová. Svými vlastnostmi se tato kyselina řadí mezi antioxidanty. Ovšem může ve spojení s kofeinem, jenž je také velmi hojně obsažen v zelené kávě, napomáhat ke snížení vstřebávání cukru, který se při nadbytku přeměňuje na vnitřní tuk. Ten při dlouhodobějším hromadění zvyšuje riziko vzniku cukrovky nebo kardiovaskulárních onemocnění.

K dalším fenolickým sloučeninám patří kyselina kávová. Ta rovněž podporuje snižování rychlosti vstřebávání cukru, stejně jako kyselina chlorigenová. Navíc jsou obě tyto sloučeniny silné antioxidanty a mají pozitivní vliv na krevní oběh a srdeční činnost.

Bylo by ovšem velkou chybou myslet si, že stačí pouze zakoupit tuto novinku a sami budete hubnout. Zelená káva, stejně jako další přípravky určené k hubnutí, má být totiž pouhým doplňkem, a ne hlavním a jediným strůjcem vašeho hubnutí. Proto byste měli při zavedení této oblíbené diety dodržovat jistá pravidla.

V první řadě je při hubnoucím procesu důležitým faktorem pohyb, který by měl být pokud možno pravidelný.

Druhým, neméně důležitým faktorem, je dobré stravování. Úpravou svého jídelníčku v kombinaci s tabletami zelené kávy dopomáháte vy sami k účinnosti tohoto produktu. Navíc zavedením nových, zdravějších stravovacích návyků do svého každodenního života, předcházíte možnosti tzv. jojo efektu po vysazení tablet.

A posledním, pravděpodobně nejdůležitějším faktorem při užívání tohoto dietního doplňku je dodržování pitného režimu. Jedním z mechanismů, na kterých je proces užívání zelené kávy postaven, je totiž odvodňování. Nutností se tudíž stává pravidelné doplňování tekutin do těla. Ideální hodnota je 2-3 litry tekutin denně.

Pokud jste se rozhodli, že největší hit posledních měsíců taktéž vyzkoušíte, vězte, že zelená káva je k dostání ve formě tablet či čajových sáčků. Seženete ji samozřejmě v každém obchodě, jenž bude zaměřen na zdravou výživu.

V souvislosti s tím, že se zelená káva postupně stává velice atraktivním a vyhledávaným produktem, je samozřejmé, že se její oblíbenost odrazí i na ceně. Produkty je možné si vybrat v celkem široké cenové relaci od 200 Kč až do 1000 Kč.

[alert-success]Jak správně vybrat zelenou kávu, aby to nebyl podvod zjistíte na naší
infostránce zelena-kava.fitea.cz[/alert-success]

Napsat komentář