Do plavek za 3 dny s citrusovou dietou

Zhubnout do plavek už za 3 dny? Jestli si myslíte, že je to nereálné, tak jste na omylu. S citrusovou dietou stihnete svojí váhu lehce upravit i těsně před dovolenou. A výhodou je i fakt, že společně s váhou posílíte i svojí imunitu.

Základem citrusové diety je vitamin C, který je v citrusových plodech obsažen ve velkém množství. A právě ten působí příznivě nejen na imunitu, ale spolu s fytoflavonoidy a dalšími antioxidanty „nastartuje“ metabolismus tak, aby správně spaloval tuky.

Citrusová dieta neznamená pouze citrusy

Možná si myslíte, že citrusová dieta znamená, že celé dny konzumujete pouze citrusy. To je rozšířený omyl. Klidně si můžete dát kus masa, ale jako přílohu místo brambor raději zvolte salát z citrusů či nakrájené citrusy.

Jde o to, aby většinu stravy tvořily citrusy. Ať už jde o jídla, kterých se z citrusů dá připravit skutečně hodně, až po pití. Bylo by však náročné konzumovat pouze ovoce, takže není od věci si dát i maso nebo jogurt.

Citrusové nápoje jsou základ

Pozor si dejte na pitný režim. Často si lidé v dobré víře kupují ovocné šťávy z citrusů, které pijí. Ty kupované jsou však často s přidaným cukrem, takže tak rozhodně nezhubnout.

Když šťávy, tak domácí z citrusů a bez přidaného cukru. Pro zmírnění kyselosti je můžete ředit obyčejnou vodou.

TIP: Po probuzení si dejte sklenici vody s čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Je to tradiční způsob, jak nastartovat metabolismus a lze ho aplikovat i když nedržíte citrusovou dietu.

Napsat komentář