Detoxikační náplasti

Náplasti s přírodními látkami, které stačí nalepit na chodidla a pomocí detoxifikačního účinku se zbavíte mnoha neduhů jako je únava, špatná imunita, nespavost apod. Asi není žádným překvapením, že se jedná o hodně vyhledávanou novinku, která také podněcuje diskuze o tom, zda skutečně funguje, nebo se jedná pouze o reklamní trik.

Rozhodli jsme se tedy, že se detoxikačním náplastím podíváme na zoubek. Zjišťovali jsme informace, ale především získali vlastní zkušenosti s detoxikačními náplastmi, o které se s vámi můžeme podělit. Navíc i vy máte možnost pod článkem ohodnotit tuto „léčebnou“ metodu hvězdičkami a nebo napsat komentář se svými zkušenostmi.

Princip fungování náplasti

Detoxikační náplasti vychází z východní (konkrétně tradiční čínské) medicíny, která pracuje s více než 360 akupunkturními body. 60 jich má být přímo na chodidlech, která jsou považována za „druhé srdce“ a pomocí jejich stimulace lze olivňovat vnitřní orgány. Právě v nich se hromadí škodlivé toxiny, které způsobují nemoci. Pomocí náplastí je možné je z těla vyplavit přes akupunkturní body na chodidlech.

Pravdou je, že stimulace reflexních bodů na chodidlech je i v České republice již poměrně známou alternativní metodou léčby některých zdravotních obtíží a mnoha lidem údajně pomáhá.

Náplast se nalepí na chodidlo, doporučení je na obě, aby byl účinek plnohodnotný, a nechají se přes noc působit (tedy 6 – 10 hodin). Co je ovšem velmi důležité je, že se jedná o léčebnou kúru, takže náplasti by se měly aplikovat nejlépe denně a to 2 týdny až 2 měsíce. Záleží na konkrétním zdravotním stavu, podle kterého se určuje intenzita. Každopádně se tím vyvrací představa lidí, že přes noc odstraní únavu a budou plní energie.

navod-naplasti
Snadná aplikace a odstranění je výhodou detoxikačních náplastí.

Co vše mají léčit

Na internetu najdete různé seznamy příznivých účinků detoxikačních náplastí, ve kterých nechybí ani léčba rakovin a či jiných závažných onemocnění. Pokud uvidíte seznam účinků o desítkách položek, ze kterých bude taková náplast vycházet jako „všelék“, pak vězte, že se jedná o reklamní trik.

Podívejme se tedy na těch několik, které se většinou uvádí a pokud připustíme, že náplasti fungují, pak by měly být i reálné:

  • Čištění krve
  • Zlepšení činnosti srdce
  • Podpora cirkulace krve
  • Posílení imunitního systému
  • Odstranění únavy a zvýšení energie
  • Zlepšení spánku

Všechno vychází z původní teorie o odvedení toxinů z těla, které organismus zatěžují. Není tedy důvod, proč by se mnohá zlepšení nemohla dostavit. Koneckonců změna stravy a životního stylu fungují na stejném principu.

Co detoxikační náplast obsahuje

Jestli lidi na náplastech hodně zajímá, pak je to jejich složení. Snad všechny prodávané náplasti obsahují stejné 100% přírodní složky. Někteří výrobci se snaží upoutat pozornost tím, že přidají obyčejný vitamin C, což ovšem nemá zásadní význam. Jednotné složení ale nezaručuje, že náplasti všech výrobců budou působit stejně, může se lišit kvalita složek a jejich množství, poměr…

A co tedy detoxikační náplast obsahuje? Je to především těchto 5 přírodních složek:

Dřevný ocet – Zlepšuje krevní oběh, ale především má osmotický účinek, který usnadňuje průchod toxinu přes buněčné membrány a odstranění z těla skrz póry na chodidlech.

Bambusový ocet – Má absorpční a sterilizační vlastnosti a měl by být ještě účinnější než ocet dřevný.

Turmalín – Minerál, který má předávat energii nervovému systému a zlepšovat fungování metabolismu těla.

Chitosan – Polysacharid, který je obsažen např. ve vnějších kostrách korýšů a vyznačuje se především svým absorpčním účinkem a schopností vázat těžké kovy.

Listy mišpule japonské – Příznivý účinek na plicní a průduškové tkáně.

Časté omyly

Ohledně těchto náplastí se šíří mnoho nepravd a omylů, které částečně vytváří i některé reklamy. Především se jedná o zčernání náplasti. Lidé se domnívají, že jsou to toxiny a nečistoty vyplavené z organismu. Odpůrci těchto náplastí poté provádí různé pokusy, kdy náplast polejí vodou a ona zešediví také, čímž prezentují její nefunkčnost. Jak to je doopravdy?

Skutečnost je taková, že barva náplasti se mění působením vlhkosti na jednostlivé složky, které náplast obsahuje. Podle barvy nelze posuzovat míru účinnosti a stav organismu! Není to ovšem důkaz, že by tyto náplasti byly podvodem.

Druhým poměrně rozšířeným mýtem je, že stačí aplikovat náplasti a budete se cítit zdraví. Detoxikační náplasti jsou spíše podpůrnou kúrou, kterou je vhodné kombinovat se změnou jídelníčku a celkově životního stylu. Pokud se budete spoléhat pouze na náplasti, pak můžete být zklamání malým či žádným účinkem. Je potřeba mít komplexnější strategii.
Držíte-li například dietu a pravidelně cvičíte, pak je vhodné pořídit si i několik náplastí a podpořit tak své dosavadní úsilí, aby se účinek zvýšil.


Nyní už se ovšem pojďme zaměřit na naše zkušenosti, které nám přineslo týdenní užívání detoxikačních náplastí. Budeme rádi, pokud své zkušenosti také sepíšete a podělíte se o ně s ostatními formou komentářů.

Napsat komentář