Co obsahují vaše cigarety? PŘES 7 000 CHEMICKÝCH LÁTEK, které neznáte

I když by se mohlo zdát, že všichni ví, o škodlivosti cigaret, výzkum ukazuje něco jiného. Kuřáci sice mají tušení, že kouření způsobuje rakovinu, ale evidentně je to příliš netrápí. Ukazuje to nová americká studie, kde 70 % lidí nemá přesnější představu, kolik škodlivých látek cigarety obsahují.

Cigarety přitom obsahují přes 4 000 chemických látek. Většina z těchto látek je navíc karcinogenních. To ovšem zdaleka není vše, protože při zapálení vznikají další chemické látky, celkově jich tedy je přibližně 7 000! A to už je slušný chemický koktejl, který nám rozhodně nijak neprospívá.

Jestli si navíc myslíte, že elektronické cigarety jsou řešením pro zdravé kouření bez obav z rakoviny, pak jste nejspíše na omylu. I zde již vědci našli látky, které by mohly být podobně škodlivé jako v klasických tabákových výrobcích. Jediné pozitivum může být, že jich je jen zlomek oproti cigaretám, ale otázkou je v jakém množství jsou.

Rozhodně nejlepší možností je nekouřit, případně přestat kouřit nyní. Zdravotní rizika se snižují každým dnem bez cigarety, a to se vyplatí.

Napsat komentář