Co jsou to flavonoidy ve formě MPFF

Křečové žíly neboli chronická žilní nedostatečnost a hemeroidy jsou problémy, které nás trápí čím dál více. Bolavé a oteklé nohy nejsou ničím příjemným. Naštěstí si příroda umí poradit i s tímto i když by nás mnohdy nenapadlo, že prášky jsou na přírodní bázi.

Hojně prodávané jsou tzv. venotonika, která snižují žilní napětí a mnohdy odstraňují problémy se žílami. Základem těchto léků jsou flavonoidy. Ty, které najdeme třeba v zeleném čaji a jsou antioxidanty.

Jenže naše tělo jich potřebuje až 1 000 mg a to lze konzumovat pouze pomocí doplňků. V tabletách se proto vyskytují diosmin a hesperidin a to jejich mikronizovaná purifikovaná flavonoidní frakce – MPFF. Tato metoda jejich získávání zajišťuje silný a prokazatelný účinek.

Přípravky, které tyto látky obsahují byl prokázán pozitivní vliv na mikrocirkulaci, takže výsledkem je zmírnění nebo úplné odstranění edémů (otoků). Dalším pozitivním účinkem je pak zvýšení lymfatického toku, což je důležité pro imunitu.

Některé tyto přípravky obsahují ještě třetí látku – alfa aescin. Ten se získává z plodů jalovce maďalu, některé účinky má podobné, ale především má protizánětlivé a protiedematózní účinky. Účinkuje nejrychleji a úleva tedy přichází okamžitě.

Nejznámějšími přípravky jsou detralex a nebo volně dostupný MOBIVENAL micro.

Napsat komentář