7 pozitivních účinků pití vlažné vody (nejen) po ránu

Většina z nás začíná ráno šálkem čaje nebo kávy, najdou se takoví odvážlivci, co si dají sklenici studené vody. To jsou nejčastější způsoby, jak se po ránu „nastartovat“. Možná byste ale měli přehodnotit tento raní zvyk.

Podle vědců je totiž vlažná voda to ideální, co byste si měli po ránu na lačný žaludek dát. Vlažná voda po ránu, klidně s kapkou citronové šťávy, má hned několik zajímavých benefitů:

1) Brání předčasnému stárnutí

Nikdo nechce stárnout rychleji, ale právě to toxiny v těle způsobují. Jejich hromadění v těle způsobuje nejen obtíže, ale i stárnutí. Vlažná voda pomáhá tělu toxiny vyplavovat. Zároveň může pomoci i pokožce k větší elasticitě.

2) Ulevuje od bolesti

Překvapivě může být obyčejná voda nápomocná i při celé řadě křečí. Pomáhá totiž uvolňovat svalstvo lepším prokrvením.

3) Pomáhá s hubnutím

Určitě jste již slyšeli, že je dobré pít ráno vodu, abyste nastartovali svůj metabolismus. Nemůžete od toho sice čekat zázraky, ale pravdou je, že to pomáhá. Ideální je přidat do vlažné vody citronovou šťávu.

4) Zlepšuje trávení

Vlažná voda pomáhá stimulovat trávicí soustavu. Studená voda je v tomto případě nevhodná, protože způsobuje pravý opak.

5) Lepší krevní cirkulace

Odstranění toxinů z těla pomáhá i lepší cirkulaci krve. To pomáhá tělu správně fungovat a eliminovat problémy se svaly.

6) Proti zácpě

Jistě to znáte, zácpa není nic příjemného. Problémem je, že střeva se dostatečně nehýbou. Způsobeno to může být právě nedostatkem vody v organismu. Sklenice vody hned po ránu tak může stimulovat střeva a zabránit vzniku zácpy. Lepší než shánět později projímadlo…

7) Pro lepší spánek

Vlažná voda není vhodná pouze po ránu, ale hodí se i během dne mezi jídly. Především večer dokáže pomoci tělu se uvolnit a zklidnit nervy. Snadněji tedy usnete. Navíc se vyhnete i chutím na něco dobrého.


Dávejte si ovšem pozor z čeho vodu pijete! Plastové lahve rozhodně nebývají to nejlepší, protože mohou obsahovat toxické látky. Doporučujeme si pro zdravý pitný režim pořídit lahve ReTap či Equa z odolného borosilikátového skla nebo Zing Anything, které jsou z nezávadného tritanu a navíc mají odšťavňovač.

Napsat komentář