3 jednoduché tipy, jak zlepšit své zdraví

Dělat každý den něco pro své zdraví je náročné a otravné. Myslíte si to také? Spoustu lidí ano a je to jeden z důvodů, proč má zdravý životní styl jen někteří. My jsme si pro vás připravili 3 jednoduché věci, kterými můžete zlepšit své zdraví.

Pijte dostatek vody

Málokdo tuší, že pouhým pitím vody může výrazně pomoct svému organismu. Pitný režim totiž není omezen pouze na letní měsíce, jak se většina lidí domnívá, ale je potřeba aby bylo tělo hydratované každý den.

Voda je zkrátka nepostradatelná při odplavování toxinů a udržení všech činností organismu. Důležité je tedy si uvědomit, co ráno pijete jako první. Většina lidí kávu nebo čaj. To ovšem není nejvhodnější. Hned po probuzení je ideální vypít sklenici vody. Tělo je po noci dehydratované a voda nastartuje metabolismus a dodá vám energii. Takto můžete skončit s ranní únavou a malátností.

Udělejte si domácí šťávu

Člověk by si měl každý den dopřát porci vitaminů z ovoce. Pohodlné jsou ovocné šťávy a džusy, ale ty kupované jsou často narvané éčky, přidaným cukrem a nebo drahé.

Pro své zdraví můžete hodně udělat, když investujete do odšťavňovače a každý den si uděláte třeba jen sklenici čerstvé šťávy, kde nebude chybět ani dužina. Oproti kupovaným to vyjde často levněji, ale především máte jistotu, že z ovoce dostanete maximum, i když ho „vypijete“.

Více zeleniny, méně masa

Talíře většiny z nás vypadají tak, že nejvíce je zde proteinů (masa) a sacharidů (rýže, chléb…) a někde stranou je malá porce zeleniny. Chcete-li však aby vaše tělo zdravé, je třeba upravit poměr těchto složek. Zeleniny by měla být alespoň polovina celé porce. Uvidíte, že takto jednoduchou změnou jídleníčku získáte více energie a hlady rozhodně neumřete.

Napsat komentář